Masz problem z logowaniem? Przeczytaj te informacje!

Co z czym i dlaczego to p... ;) Forum nie działa?

Masz problem z logowaniem? Przeczytaj te informacje!

Postprzez Paweł Podolski » czwartek, 28 marca 2013, 19:48

Usuwanie cookies i czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki

Uwaga!
Procedura czyszczenia pamięci podręcznej oraz plików cookies może się różnić w zależności od przeglądarki i jej wersji. Należy także pamiętać, że usunięcie "ciasteczek" z przeglądarki może rozwiązać niektóre problemy, ale zostaną przy tej okazji usunięte ustawienia innych serwisów i witryn. Jeśli opcje przeglądarki umożliwiają to, najpierw należy spróbować oczyścić pamięć podręczną, a jeśli to nie odniesie skutku - dopiero wówczas usuwać cookies. Dla zupełnej pewności, że pliki cookies i pamięć podręczna zostały wyczyszczone, warto zamknąć przeglądarkę i ponownie ją włączyć.

Internet Explorer
1. Wybierz polecenie na pasku menu lub przycisk "Narzędzia" > "Opcje internetowe" > karta "Ogólne".
2. W polu „Historia przeglądania" wybierz przycisk „Usuń” lub użyj skrótu [Ctrl+Shift+Del].
3. Zaznacz do usunięcia „Tymczasowe pliki internetowe” oraz „Pliki cookie”.
4. Kliknij "OK".
UWAGA! Internet Explorer wymaga do zupełnego wyczyszczenia plików cookies zamknięcia wszystkich okien przeglądarki i ponownego uruchomienia programu.

Mozilla Firefox
1. Wybierz polecenie na pasku menu "Narzędzia".
2. Wybierz polecenie „Wyczyść historię przeglądania” lub użyj skrótu [Ctrl+Shift+Del].
3. Wybierz "Okres do wyczyszczenia": wszystko.
4 .Na liście szczegółów zaznacz pozycje „Ciasteczka”, „Pamięć podręczna” oraz "Aktywne zalogowania".
5. Naciśnij przycisk „Wyczyść teraz”.
UWAGA! Jeśli próba nie zakończyła się powodzeniem, zamknij wszystkie okna przeglądarki i ponownie uruchom program.

Google Chrome
1. Wybierz przycisk "Ustawienia" > "Narzędzia" > "Wyczyść dane przeglądania" lub użyj skrótu [Ctrl+Shift+Del].
2. W oknie dialogowym "Wyczyść historię przeglądania" wybierz "Wyczyść poniższe elementy za okres: od samego początku", następnie zaznacz opcje:
    - "Opróżnij pamięć podręczną"
    - "Usuń pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek"
3. Naciśnij przycisk "Wyczyść dane przeglądarki".

Opera
1. Wybierz polecenie na pasku menu "Narzędzia".
2. Wybierz polecenie „Wyczyść historię przeglądania”.
3. Na liście szczegółów zaznacz pozycje „Usuń wszystkie ciasteczka” oraz „Usuń całą zawartość pamięci podręcznęj”.
4. Naciśnij przycisk "Usuń".

więcej na:
Usuwanie cookies i czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki
Czyszczenie: Internet Explorer
Czyszczenie: Mozilla Firefox
Czyszczenie: Google Chrome
Czyszczenie: Opera
Czyszczenie: Safari

Pozdrawiam
Paweł Podolski
Pozdrawiam
Paweł Podolski
Avatar użytkownika
Paweł Podolski
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2012, 10:48
Lokalizacja: Lodz

Re: Masz problem z logowaniem? Przeczytaj te informacje!

Postprzez Paweł Kozak » wtorek, 14 maja 2013, 19:56

Witam,

przeczytałem FAQ, nie wiem, czy rzeczywiście wyczyścić cookies całkiem ??

prosiłbym o wskazówkę co dalej...
podaję objawy ( w komp. w pracy tylko - w domu normalnie ) :

po zalogowaniu pojawia się na 2, 3 s komunikat, że jestem zalogowany, poczym natychmiast ponownie wyskakuje okno logowania...

co ciekawe: ze strony głównej wynika, że JESTEM ZALOGOWANY a to guzik prawda...

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł Kozak
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 26 marca 2013, 15:29
Lokalizacja: KNT

Re: Masz problem z logowaniem? Przeczytaj te informacje!

Postprzez Lukasz Nysztal » środa, 15 maja 2013, 13:56

Pawle:
1. jakiej przeglądarki używasz?
2. logujesz się przez zakładkę zaloguj po prawej górnej stronie czy w dolnej części strony głównej od razu podajesz swój login i hasło?
3. czy zaznaczasz ptaszka - zapamiętaj mnie.


Nie wiem jak tu admini ustawili forum, ale sesja jest ustawiona faktycznie dość krótko - nawet wchodząc tego samego dnia rano i wieczorem muszę się logować na nowo. A w przypadku aktywnej opcji "zapamiętaj mnie" wypadałoby, aby trzymało to trochę dłużej.
Cóż - z czystym Phpbb dłuższej styczności nie miałem (preferuję IP.Board) to nie będę się wymądrzał. :D
Lukasz Nysztal
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 18:05
Lokalizacja: Mrągowo - Szczytno

Re: Masz problem z logowaniem? Przeczytaj te informacje!

Postprzez Paweł Kozak » czwartek, 16 maja 2013, 10:23

No Łukasz: bingo : musiałem coś namieszać w GOOGLE CHROME kiedy próbowałem się logować x-razy...
Po próbie zalogowania w INTERNET EXPLORER od razu sukces :)
No ale swoją drogą objawy, opisane przeze mnie dziwne, prawda ? Niby jestem zalogowany, a nie jestem...
To pytanie zahacza już jednak o sprawy egzystencjalne, a filozofia w informatyce to już dla mnie za dużo :shock:
pozdrawiam Was wszystkich
Avatar użytkownika
Paweł Kozak
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 26 marca 2013, 15:29
Lokalizacja: KNT


Powrót do PROBLEMY I PORADY TECHNICZNE "FORUM"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron